0212 909 39 16

Hakkımda Bölümü Nasıl Yazılır?

Hakkımda bölümünü yazmak için, ilk olarak kendinizi tanıtmak ve nasıl bir bölümde çalışmak istediğini belirtmek doğru bir yazım kuralları kullanarak hazırlamak olabilir. Sahip olduğunuz mesleki ve genel becerilerinizden bahsedebilirsiniz. Her zaman akılda kalıcı ifadeler kullanmaya özen göstermelisiniz. Eski çalıştığınız işinizdeki başarılardan bahsedebilirsiniz. Öz geçmişinizin inandırıcılığını arttırabilirsiniz. Yani kendinizi ifade ederken doğru cümleler kullanarak kendinizi övebilirsiniz. Mail adresi eklemeniz sizinle kolay iletişime geçilmesini sağlar.İletişim için mail ve aynı zamanda telefon numarası mutlaka olmalıdır. Daha önceki başarılarınızdan bahsetmeniz de oldukça önemlidir. Hakkımda bölümü yazılırken örneklere bakabilirsiniz fakat kopya yazılan örnekler dikkate alınmamaktadır. En dikkat etmeniz gereken nokta ise budur. Genellikle kendi cümlelerinizi kullanarak yazmaya özen gösterin.

Hakkımda Bölümüne Neler Yazılmalıdır ?

Hakkımda bölümü nasıl yazılır? nasıl yazılmalıdır? diye düşünüyorsanız aşağıda bahsedeceğimiz örneklere dikkat etmeniz gerekir.

A4 kağıda yazılmalıdır. Kısa açıklayıcı ve öz cümleler kullanılmalıdır.

Kolay okunabilen yazı karakterleri ile yazılmalıdır.

Kelime ve cümlelerin altının çizilmemesi gerekir.

Yazım ve imla kurallarına dikkat etmelisiniz.

Başvurulan pozisyona uygun bir ön yazı yazılmalıdır. Genel bir ilan için başvuru yaptıysanız mutlaka hangi bölümde çalışmak istediğinizi belirtmeniz gerekir.

Fotoğraf eklemeyi unutmayın.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz bir kaç örnek sayesinde hakkımda bölümü hazırlamak için dikkat etmeniz ve önemli olarak yazmanız gerekenleri belirtmiş bulunmaktayız. Sizde etkili bir cv hazırlamak istiyorsanız hakkımda bölümü için gerekli bilgilere sahip olmalısınız. Yani neler yazılacağını nasıl yazılması gerektiğini bilmelisiniz. Kısa ve akıcı cümlelerle kendinizi tanımlayın. Hazırlamış olduğunuz cv ye bir insan kaynakları gözünden bakarak değerlendirin. Firma için gerekli yeterli bilgileri verdiğinizden emin olmalısınız. Sizi kendinizi net cümlelerle tanımlayan özelliklerinizden bahsedebilirsiniz. Daha önceki iş hayatınızdaki başarı ve performans düzeyinden bahsedebilirsiniz. Kısacası kendinizi ilk olarak güzel bir şekilde ifade ediyor olmalısınız. Kendinizi ifade ederken yeteneklerinizden başarılarınızdan bahsetmeyi unutmayın. En önemli bir diğer nokta ise hangi bölümde çalışmak istediğinizdir. Burada çok açıklayıcı olmalısınız. Hangi bölümünde çalışmak istediğinizi hangi bölümde neden çalışmak istediğinizi belirtmeniz gerekir. Kısa ve öz cümleler kullanarak belirtebilirsiniz. Koyacağınız fotoğrafta ilk izlenimi vermiş olacaktır. Cv lerinize koyacağınız fotoğraf karşı tarafa ilk izlenim vermiş olacaktır. İlk izlenim çok önemlidir. Bu yüzden koyacağınız fotoğraf dikkatle seçilmiş olmalıdır. Cv lerde hakkımda bölümü nasıl yazılır diye düşündüğünüzde kısa ve öz kelimelerle kendinizi doğru ve düzgün bir şekilde ifade etmeniz önemlidir. Daha öncesinde katılmış olduğunuz seminerlerden bahsedebilirsiniz. Başarılarınızı ekleyebilirsiniz. Burada hazırlayacağınız cümlelerin tamamen sizi tanımlayıcı olması söz konusudur.

Yorum / Soru Bölümü