0212 909 39 16

Dikkat Çekici CV Nasıl Hazırlanır?

Cv her öğrencinin okul hayatının tamamladıktan sonra özenerek hazırladığı ve kendini eğitim hayatını ifade eden bir öz geçmiş olduğunu söyleyebiliriz. Güzel bir cv hazırlamak istiyorsanız eksiksiz bir şekilde tamamlamalısınız. Dikkat çekici cv nasıl hazırlanır? diye düşünüyorsanız ilk olarak kendiniz tanıtan kısa ve öz cümlelerle kendinizi tanıtmalısınız. Cv hazırlarken kullanacağınız şablonlar cv nizi dikkat çekici hale getirecektir. Cv deki renk uyumu oldukça önemlidir. Cv renklerini genelde mavi ve beyaz kullanmanız tavsiye edilmektedir. Cv nizde mutlaka olması gerekenler neler diye düşünmelisiniz. Katıldığınız kurs ve seminerlerden bahsedebilirsiniz. Ayrıca cv de olan resim dikkat çekmektedir. Dikkat çekici cv hazırlamak istiyorsanız aşağıda yazılanları cv nize ekleyebilirsiniz.

Cv De Olması Gerekenler Neler ?

Cv de olması gerekenler neler dediğimizde çok yazı yazarak ve doldurarak iyi bir cv hazırladığınızı düşünmeyin kısa ve öz cümlelerle kendinizi tanıtın.

Resim mutlaka kullanın. Resim cv de beğenilen özelliklerinize incelerken resime baktığında görüşmeye gittiğinizde sizi tekrar hatırlamalarına yardımcı olacaktır.

Ön yazı hazırlayın. Ön yazı hazırlamanız sizin ilk izleniminiz için oldukça önemlidir. Kendinizi tanımlayan kısa ve öz cümlelerle hazırlayacağınız bir ön yazı dikkat çekebilir.

İmla kurallarına dikkat edin. İmla kurallarına dikkat ederseniz sizin ne kadar dikkatli olduğunuzu gösterecektir. Buda firma açısından oldukça önemlidir.

Eğitim bilgilerini eksiksiz bir şekilde tamamlayın. Eğitim bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlamalısınız. İnsan kaynaklarının en çok dikkat çektiği bölümlerden biri eğitim ve başarınızdır.

Yabancı dil eklemeyi unutmayın. Yabancı dil her firmada artı puan olarak geçmektedir. Yabancı diliniz varsa belirtin veya seviyenizi ne kadar bildiğinizi belirtmeniz daha etkili olacaktır.

Hobilerinizi ekleyin. Hobileriniz sizin hakkınızda bazı ip uçları verecektir. Hobileriniz den bahsederken gerçekten sevdiğiniz şeyleri yazarsanız sizi daha iyi tanımlayan bir bölüm olacaktır.

Mail adresinizi belirtin. Kullanmış olduğunuz mail adresi de sizin için artı bir avantaj olabilir. Güncel olan isim ve soy isim belirten mail adresi belirtmeniz ciddiyetinizi de belirtecektir.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz bazı özellikleri cv nize eklerseniz ve dikkatli olursanız cv niz daha dikkat çekici olabilir. Cv hazırlarken yazım kuralları ve kullandığınız yazı karakteri de oldukça önemlidir. En çok ta firmaların cv lerde baktıkları bölüm başarıdır. Yani eğitim bölümünü eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamalısınız. Katıldığınız kurs ve seminerlerden bahsedebilirsiniz. Olduğunca kısa ve öz cümleler kullanmayı tercih edin uzun ve gereksiz cümleler cv nizi incelerken sıkabilir ve olumsuz olarak değerlendirilebilir. Dikkat çekici cv nasıl hazırlanır diyorsanız bahsetmiş olduğumuz gerekli bilgileri cv nize eklemeyi unutmayın.

 

 

Yorum / Soru Bölümü