0212 909 39 16

CV’nizde Sosyal Medya Etkisi

Kariyer hedeflerine doğru attığınız adımlarda CV oldukça önemli bir etkendir. Başvurduğunuz şirket ve pozisyona yönelik sizi en etkili biçimde anlatan CV’nizi hazırlarken her adımında oldukça özenli davranırsınız. Bunun içinde CV de bulunması gereken noktalar için detaylı araştırmalar yapılır. Son yıllarda hayatımızın vazgeçilmez parçası haline gelen sosyal medya hesapları da CV konusunda kafa karışıklığı yaratmaktadır. İş başvurusu yapan adaylar CV’nizde sosyal medya etkisi konusunda çeşitli araştırmalar yapmaktadır. Sosyal medya hesapları kişilerin günlük hayatları hakkında, sosyal çevreleri hakkında, CV de yer almayan çeşitli bilgiler sunmaktadır. Bundan dolayı son yıllarda iş verenler için adayların sosyal medya hesapları oldukça önemli bir etken haline gelmiştir.

CV Hazırlama Sürecinde Sosyal Medya

Son yıllarda insan kaynakları başvuran adayların bilgilerinin doğruluğunu teyit etmek için sosyal medya platformlarını ziyaret etmeye başlamıştır. Bu durumda CV’nizde sosyal medya etkisi konusunda önem arz etmektedir. Etkili ve doğru kullandığınız sosyal medya hesapları aracılığıyla insan kaynakları uzmanları adayların hayatlarına ilişkin araştırmaları buradan yürütmektedir.

CV’nizde yer verdiğiniz sosyal medya hesaplarında dikkatli olmalısınız. Başvurduğunuz şirkete CV’nize oranla daha fazla bilgi ileten sosyal medya hesaplarınızın kullanımı oldukça önemlidir. Tutarlı kullanılan sosyal medya hesapları başarılı bir referans örneği oluşturabilir. Bundan dolayı sosyal medya hesaplarını kullanırken ilgi alanlarınızla tutarlı bir hesaba sahip olmanız önemlidir. Bununla beraber CV’nizde yer alan bilgilerle tutarlı olan bir sosyal medya hesabı kullanımıyla iş verenleri etkileyebilirsiniz. CV’nizde sosyal medya etkisi oldukça önemli bir konudur.

Kariyer Hedeflerinizde Yararlanabileceğiniz Etkili Sosyal Medya Platformları

Kariyer hedefleri denildiği zaman günümüzde CV’nizde sosyal medya etkisi ilk göze çarpan ayrıntıdır. Bundan dolayı etkili olarak kullanabileceğiniz sosyal medya hesapları ile iş verenlere kendiniz daha iyi tanıtma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Linkedin

İş dünyasından birçok kişinin bulunduğu sosyal medya hesabı olan Linkedin oldukça etkili bir platformdur. Bilgi alışverişi sağlaması, iş ilanların paylaşılması ve firmaları yakından takip etme fırsatı sunmasıyla dikkat çekmektedir. CV’nizde sosyal medya etkisi denildiğinde ilk akla gelen platform olma özelliğini taşımaktadır.

Pinterest

Pano oluşturma mantığıyla ilerleyen pintereste ağırlıklı olarak görseller paylaşılmaktadır. Pinterest kullanarak ilgi alanlarınıza ilişkin paylaşımlar bulunabilirsiniz. CV’nizde sosyal medya etkisi konusunda ilgi alanlarınız hakkında bilgi verecek olan bu platform görsel bir CV niteliği taşımaktadır.

Blog

Blog oluşturmak son yıllarda oldukça popülerdir. CV’nizde sosyal medya etkisi konusunda alanınıza ilişkin blog yazılarını paylaştığınız bir platform oldukça etkileyici olacaktır. Alanınızın trendlerini takip ederek oluşturacağınız içerikler sayesinde iş verenleri etkileyebilirsiniz.

Yorum / Soru Bölümü