0212 909 39 16

Teknosa 588 izlenme

(0)
Şirket Hakkında

Hakkımızda

2000 yılında, Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. bünyesinde kurulan Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş., teknoloji ürün ve çözümlerini tüketicilerle tek bir çatı altında buluşturan teknoloji perakende zinciridir. “Herkes için Teknoloji” felsefesiyle her an, her yerde müşterilerinin yanında olarak teknolojiye erişimi kolaylaştırmayı, keyifli bir alışveriş ve deneyim ortamı sunmayı amaçlamaktadır.

Teknosa, TV, ses ve görüntü sistemlerinden cep telefonlarına, bilgisayarlardan oyun ve hobi ürünlerine, beyaz eşyadan kişisel bakıma, teknoloji ürünlerinde yüzlerce markanın binlerce ürününü tüketicilerle buluşturmaktadır.

Mayıs 2012’de halka arz edilen şirketin hisseleri Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.

Teknosa, markasına ve çalışanlarına sürekli yatırım yaparak, uzman insan kaynağı yetiştirerek, müşteri memnuniyeti için yenilikçi hizmetlere öncülük ederek, tüketicilerin ihtiyaçlarına göre en uygun kanal yapısı ile ürün karmasını oluşturarak ve cesur adımlar atarak Türkiye’de sektöre liderlik etmeyi sürdürmektedir.

Türkiye’de tüketicileri ilk defa teknoloji marketi konseptiyle tanıştıran Teknosa, bugün geniş mağaza ağı, teknosa.com ve mobil platformlarıyla Türkiye’nin açık ara en yaygın teknoloji perakende zinciri konumundadır.

2003 yılında teknosa.com’u kurarak önemli bir adım atan Teknosa, aynı zamanda Türkiye’de dijital dönüşümün öncülerindendir. Müşteri beklentilerine göre dijital ve fiziki kanallarını şekillendiren şirket, kesintisiz entegre hizmet imkanı sağlayan omnichannel (çoklu kanal) altyapısını ve hizmet çatısını güçlendirmeye odaklanmaktadır.

Dijital dönüşümü tedarik zincirinden başlayıp, ürünün son tüketiciye ulaşması ve satış sonrasını da kapsayacak şekilde gerçekleştiren Teknosa, veriye dayalı bir yönetim kültürünü benimsemektedir. Müşterilerinin teknoloji ihtiyacını karşılamak üzere her kanalda hizmet veren Teknosa, hem çağrı merkezi (0 850 222 55 99) hem sosyal medya hesaplarından ulaşılabilecek Müşteri Hizmetleri, yaygın mağaza ağının yanı sıra www.teknosa.com online alışveriş platformu ve mobil aplikasyonları ile müşterilerinin daima yanında yer almaktadır.

Satış öncesi ve sırası müşterilere teknoloji alışverişinde rehberlik eden Teknosa, TeknoGaranti ile ürünlere ek garanti verirken, yeni teknolojiler ve müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda Dr. Teknolog markasıyla satış sonrası katma değerli hizmetlerini de sürekli geliştirmektedir. Tüketicilerin tercihine göre mağazada, telefonda, evde ve iş yerinde faydalanılabilecek garantiden kuruluma, teknik destekten korumaya teknolojiyle ilgili geniş kapsamlı hizmetlere sahiptir. 2018 yılında Türkiye’de ilk kez ‘Memnuniyet Değişim Uygulaması’nı hayata geçiren Teknosa, hijyen vs. gibi nedenlerle belirlenen sınırlı ürün grupları hariç tüm ürünlerde, müşterilerine 30 gün değişim imkanı sunmaktadır.

Teknosa, çoklu kanalda gerçekleştirdiği yatırımlarla tüketici teknolojisi ürünlerinde referans noktası olmaya devam ederken, teknolojide tek adres olma anlayışıyla sektörde fark yaratan atılımlarını derinleştirmektedir.

Türkiye teknoloji perakendeciliğinde ilk ve tek olan mobil iletişim hizmeti Teknosacell, interneti bol tarifeleri, cep dostu faturalı ve faturasız hatları ve teknoloji ürünlerinde sunduğu özel avantajlar ile büyümesini sürdürmektedir.

Teknosa güvencesi ve tecrübesini yansıtan özel markası (private label) Preo; sektördeki en kapsamlı ‘private label’ girişimlerinden biridir. Preo Ailesi, giyilebilir teknolojiler, akıllı oyuncaklar, kişisel bakım ürünleri, oyuncu ve diğer aksesuarlar ile ürün yelpazesini her geçen gün genişletmekte, kaliteli teknoloji ürünlerini erişilebilir fiyatlarla teknoloji severlere sunmaktadır.

Teknosa, kurumsal satış kanalıyla kurumların teknolojik ürün ve hizmet ihtiyaçlarına da cevap vermektedir. Ayrıca, KOBİ’lere ve farklı meslek gruplarına ihtiyaç duyduğu teknoloji ürünlerini, Teknosa güvencesi, kiralama gibi farklı ödeme koşulları ve özel avantajlarla sunmak için yeni işbirlikleri ve iş modelleri geliştirmektedir.

Sektör lideri olarak Türkiye’nin dijitalleşme atağında teknolojiye erişimi herkes için daha da kolaylaştırmayı misyon edinen Teknosa, uzun yıllardır, toplumun kültürel ve sosyal yaşamına katkıda bulunmak ve teknoloji konusunda daha bilinçli nesiller yetiştirmek amacıyla eğitim, spor, bilim ve sanat alanındaki birçok projede teknoloji tedarikçisi olarak yer almaktadır. Ayrıca, 2007 yılından bu yana sürdürdüğü “Kadın için Teknoloji” sosyal sorumluluk projesi ile Türkiye’nin çeşitli illerinde ücretsiz teknoloji eğitimleri vererek kadınların dijital okur-yazar olmasına katkı sağlamaktadır.

Teknosa’nın stratejik önceliği nitelikli işgücü yetiştirmek ve insana yatırım yapmaktır. Hem teknoloji perakendeciliği alanında kariyer yapmak isteyen gençleri eğitmek hem de hızla artan nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamak amacıyla Ekim 2005’te Teknosa Akademi’yi kurmuştur. Teknosa bünyesindeki tüm çalışanlar, Teknosa Akademi’de online ve sınıf içi eğitim programlarıyla gelişimlerini sürdürmektedir. Teknosa, yeni nesil çalışan profilini desteklemek, çalışan deneyimini artırmak ve kurum içi girişimciliği teşvik etmek için insan kaynaklarında yeni programlar geliştirmeye de devam etmektedir.

Teknosa, çevresel sürdürülebilirlik amacıyla doğal kaynakların tasarruflu kullanımı, enerji verimliliği, atık yönetimi ve atık geri dönüşümü konularında çalışmalarını sürdürmektedir. Özellikle Türkiye genelinde mağazalarında gerçekleştirdiği çevre dostu ve tasarruflu cihaz dönüşümü çalışmasıyla, önemli miktarda enerji tasarrufu sağlamaktadır.

0 Değerlendirme

Bu Şirketi Değerlendir (Değerlendirme Yok )

İş / Yaşam Dengesi
İletişim
Üst düzey yönetim
Kültür ve Değer
https://cvsorgula.com/wp-content/themes/noo-jobmonster/framework/functions/noo-captcha.php?code=4a80b

Teknosa has posted 16 jobs

Şirket Bilgileri
  • Toplam İlan 16 Jobs
  • Kategori Teknoloji
  • Lokasyon İstanbul
  • Adres Carrefoursa Plaza Cevizli Mah. Tugay Yolu Cad. No:67 Blok B 34846 Maltepe İstanbul
Connect with us
İletişim
https://cvsorgula.com/wp-content/themes/noo-jobmonster/framework/functions/noo-captcha.php?code=f4140