0212 909 39 16

Sanofi Sağlık Ürünleri 496 izlenme

(1)
Şirket Hakkında

Hakkımızda

SANOFI GRUBU
• 110.000 DEN FAZLA ÇALIŞAN
• 100 ÜLKEDE FAALİYET
• ÇEŞİTLENDİRİLMİŞ İLAÇ VE YENİLİKÇİ TEDAVİ ÇÖZÜMLERİ
• DÜNYA ÇAPINDA AŞI LİDERİ
• HAYVAN SAĞLIĞINDA DÜNYA LİDERİ

 

Sanofi Grubu, paydaşlarıyla birlikte insanların sağlığını korumak, yaşamı güzelleştirmek ve dünyadaki yedi milyar nüfusun potansiyel sağlık hizmeti gereksinimlerine cevap vermek için çalışmayı taahhüt etmektedir.

Sağlık hizmetinin çeşitli alanlarında faaliyet gösteren global bir şirket olan Sanofi Grubu, hastaların gereksinimlerine odaklanmış tedavi çözümleri keşfetmekte, geliştirmekte ve hizmete sunmaktadır. Sanofi Grubu, Diyabet Çözümleri, Aşılar, Yenilikçi İlaçlar, Tüketici Sağlığı, Gelişmekte Olan Pazarlar ve Hayvan Sağlığı alanlarını büyüme platformları olarak belirlemiştir. Son olarak Genzyme birleşmesi ile Sanofi Grubu Nadir Hastalıklar alanında da varlığını güçlendirmiştir. Sanofi Grubu 100 yıllık geçmişinden gelen değişime uyum yeteneğini, Ar-Ge’den aldığı güç ve her gün bünyesine bir yenisini eklediği farklı deneyimlerle birleştirerek bilimin ışığında ilerlemektedir. Tüm dünyayı bilgi ve deneyimin verdiği umutla saran Sanofi Grubu, her geçen gün daha çok insanın hayatında fark yaratmak üzere uzmanlığını ve hizmetlerini çeşitlendirmektedir. 110 bin çalışanı ile 100 ülkede faaliyet gösteren Sanofi Grubu, dünyanın lider sağlık kuruluşları arasında yer almaktadır.  Sanofi Grubu paydaşlarıyla birlikte insanların sağlığını korumak, yaşamı güzelleştirmek ve dünyadaki yedi milyar nüfusun potansiyel sağlık hizmeti gereksinimlerine cevap vermek için çalışmayı taahhüt etmektedir. Sanofi Grubu Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni (UNGC – United Nations Global Compact) imzalamıştır ve İnsan Hakları, Çalışanlar, Çevre ve Yolsuzlukla Mücadele ilkelerine uygun faaliyetlerini her yıl GRI raporlama çerçevesine göre hazırladığı Sürdürülebilirlik Raporu’nda yayımlamaktadır. Yanı sıra Sanofi Grubu beş yıldır, dünyada önde gelen sürdürülebilirlik odaklı  şirketlerin mali performansını takip eden ilk global yatırım endeksi olan Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’ne (DJSI) üye sekiz ilaç şirketinden biridir. 57 farklı sektörde yer alan en iyi 2.500 şirketin değerlendirildiği endeks, ekonomik, çevresel ve sosyal kriterlere göre şirketlerin örnek oluşturan Kurumsal Sosyal Sorumluluk performanslarını değerlendirmektedir.

Sanofi Grubu Türkiye kendi alanında güçlü şirketleri birleştirmektedir. Yenilikçi ilaç sektörü alanında Sanofi1, markalı eşdeğer ilaç üreticisi Zentiva, tümüyle aşı üretimine odaklanmış olan Sanofi Pasteur ve biyoteknoloji alanında Genzyme, Sanofi Grubu Türkiye çatısı altında toplanmaktadır. Belirtilen şirketlerin Merkez Ofisleri İstanbul Levent’te bulunmaktadır. Üretim tesisleri ise Lüleburgaz’da ‘Zentiva Sağlık Ürünleri San.ve Tic. A.Ş’ adı altında faaliyet göstermektedir. İstanbul’da bulunan genel merkezinin yanı sıra Sanofi Grubu Türkiye’nin pek çok ilde Bölge Ofisi bulunmaktadır.

Türkiye sağlık sektöründe diyabet, onkoloji ve kalp-damar hastalıkları başta olmak üzere 16 tedavi alanında çözüm sunan Sanofi Grubu Türkiye, ayrıca Ar-Ge çalışmalarının yanı sıra Avrupa’nın en büyük üretim merkezlerinden biri olan Zentiva Lüleburgaz Üretim Tesisleri ile üretim ve ihracat alanlarında da faaliyet göstermektedir.

Üretim ve ihracatın yanı sıra her yıl onlarca yeni ürün geliştiren 80 kişilik Ar-Ge ekibiyle Lüleburgaz Tesisleri, 2010 yılında T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından Ar-Ge Merkezi sertifikasına lâyık görülmüştür. İlaç sektöründen sadece dört şirketin sertifika almaya hak kazandığı bu değerlendirme sonucunda Sanofi Grubu bünyesindeki Zentiva, Ar-Ge Merkezi olarak kabul edilen çok uluslu tek şirket olmuştur.

Sanofi Grubu, İstanbul’u yeni kurulan Türkiye ve Orta Doğu Bölgesi’nin Merkez Ofisi olarak belirlemiştir. Yeni yönetim yapısında İstanbul ofisi, Türkiye dahil olmak üzere Körfez Ülkeleri (Bahreyn, Kuveyt, Umman, Katar, Yemen), İran, İsrail, Suudi Arabistan, Lübnan, Suriye, Filistin, Ürdün ve Irak’a rehberlik etmektedir.

Sanofi Türkiye, 2012 yılında yayınladığı “2011 Sürdürülebilirlik Raporu” ile ‘GRI standartları – C seviyesinde Türkiye’de Sürdürülebilirlik Raporu yayınlayan ilk çok uluslu şirket oldu.

1 Değerlendirme

Bu Şirketi Değerlendir ( 4 average based on 1 Değerlendirme )

 1. İş / Yaşam Dengesi
  İletişim
  Üst düzey yönetim
  Kültür ve Değer
  By Mithat Sönmez

  Sıfır

İş / Yaşam Dengesi
İletişim
Üst düzey yönetim
Kültür ve Değer
https://cvsorgula.com/wp-content/themes/noo-jobmonster/framework/functions/noo-captcha.php?code=7aa7c

Sanofi Sağlık Ürünleri has posted 6 jobs

Şirket Bilgileri
 • Toplam İlan 6 Jobs
 • Kategori İlaç Sanayi
 • Lokasyon İstanbul
 • Adres Levent, Büyükdere Cad. 193 Plaza No:193, 34394 Beşiktaş/Istanbul
Connect with us
İletişim
https://cvsorgula.com/wp-content/themes/noo-jobmonster/framework/functions/noo-captcha.php?code=b4f67