0212 909 39 16

Borusan Lojistik 603 izlenme

(0)
Şirket Hakkında

Hakkımızda

BORUSAN LOJİSTİK DAĞITIM DEPOLAMA TAŞIMACILIK VE TİCARET A.Ş.

1973’de faaliyete başlayarak, öncelikle Borusan Holding’e bağlı şirketlere ve zaman içinde grup dışındaki önde gelen firmalara hizmet veren Boru Nakliyat, Bortrans ve Borusan Dağıtım kuruluşlarımız tek isim altında birleşmiş ve 2000 yılı ile birlikte Borusan Lojistik adı altında yeniden yapılanma sürecine girmiştir. Bu yapılanmanın amacı Borusan Lojistik firmasının mevcut nakliye, gümrükleme, liman işletmeciliği, depolama gibi temel hizmetlerinin, kapıdan kapıya servis veren bir lojistik organizasyonunun oluşturulması ile değerlendirilmesi ve bu hizmetlerin grup dışına açılımı ile katma değer yaratmaktır.

Amacımız, gazetelerde okuduğumuz, sokaklarda gördüğümüz  “Lojistik” sözcüğünün ne ifade ettiğini belirlemek ve bunu tüm ihtiyaç sahiplerine aktarmaktır. Üyesi olduğumuz, lojistik hizmet veren kuruluşların birlikteliği ile oluşmuş olan Council of Logistics Management kuruluşu lojistik kelimesini şu şekilde tanımlamıştır : “Lojistik, müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere her türlü ürün, hizmet ve bilgi akışının, başlangıç noktasından tüketildiği son noktaya kadar olan tedarik zinciri içindeki hareketinin, etkili ve verimli bir şekilde planlanması, uygulanması, taşınması, depolanması ve kontrol  altında tutulması hizmetidir.” Amerika Birleşik Devletlerinde başlayan, Avrupa’ya Amerikan şirketleri ile geçen bu hizmet dalı ülkemizde 2000’li yıllarda müşteri ihtiyaçlarına paralel olarak şekillenmeye başlamıştır.

Borusan Lojistik olan kuruluş adımızı  pazara tanıtmadan önce yapacağımız işi teorisi ve global uygulamaları yerelleştirmeyi ve bu işe uygun altyapı, yatırım, organizasyon ve eğitim çalışmalarımızı tamamlamayı hedefledik. Başarının ancak yetkin insan kaynakları ile sağlanacağına olan inancımızla, her kademeye kadar inen yoğun eğitim programını başlattık, sürdürmekteyiz.

Tüm değişimleri yaparken bir yandan da şirketlerin sadece bugün için kurulmadığı ve sonsuza kadar kalıcı olmaları bilinciyle uzun dönemli planlarımızı yaptık. Bu plan çerçevesinde Vizyonumuzu; hizmet kalitesinde ve çeşitliliğinde farklılık yaratarak, Türk  pazarına entegre lojistik hizmeti veren kuruluşlar içinde, en ön sırada yer almak olarak tesbit ettik. İçinde en büyük, en karlı gibi kavramlar barındırmayan vizyonumuzun en kaliteli ve en geniş yelpazeli hizmeti veren bir yapıya ulaşarak büyüyeceğine ve yarattığımız farklılıkla en karlı şirketler arasına gireceğine inandık. Bu vizyonumuz bizi müşterilerimize entegre lojistik hizmetleri vererek, yüklendikleri işleri onların adına daha hızlı, ekonomik ve kaliteli olarak yerine getirip, katma değer yaratmak olan misyonumuza götürdü. Bu misyonumuzu yerine getiriken; Başarma Azmi, Bireysel İnsiyatif Alma ve Sorumluluk, Müşteri Odaklılık ve Topluma Katkı değerlerimizden güç almaktayız.

Bu yoğun çalışmalar sırasında Andersen Danışmanlık kuruluşu ile uzun süreli bir projeye başlattık. Bu projede şirketimizin ileri dönük yeniden yapılanmasında uzman kuruluşların da katkısının alınması amaçlanmıştır. Bu  çalışmalar çerçevesinde hedef pazarlarımız tesbit edilmiş ve bu sektörlerin gelecek yıllarda Lojistik hizmetlerden neler beklediğinin araştırılması için bir pazar araştırması yapılmıştır. Pazarın gelecek için beklentilerinin öğrenilmesinin ardından mevcut durumumuzu ve vizyonlarımızı da göz önüne alarak gelecek 5 yıl içinde ulaşmayı planladığımız hedef yapımız tesbit edilmiştir. Bu hedef yapı çalışması ileride ulaşacağımız organizasyonu, iş tanımlarını, önem verilecek iş konularını, out-source edilecek konuları ve stratejik ortaklık yapılacak hizmetleri belirlemiştir.

Aynı zamanda 1994 yılından beri Türkiye, daha sonra Azerbaycan, Gürcistan, Türkmenistan ve Kazakistan ülkelerindeki Caterpillar iş makinaları ve güç sistemlerinin tek yetkili temsilcisi olan Borusan, satış ve satış sonrası verdiği hizmet kalitesiyle Caterpillar Inc. ile yarattığı  ilişkiyi lojistik alanında bir adım öteye taşımıştır. Hizmetlerimizin uluslararası bağlantısı için  hedef sektörlerimizde hizmet vermek üzere yoğunlaşan Cat Logistics ile temasa geçilmiş, çalışmaları görülmüş, tesisleri incelenmiş ve çalışmalarımızın uluslararası hizmetler kısmını yürütmek, yurt içinde yapacağımız çalışmalarda lisans, know-how, proje ortaklığı ve yatırım ortaklığı şeklinde destek almak üzere stratejik iş birliği anlaşması yapılmıştır. Dünyanın çeşitli ülkelerinde 65 adet dağıtım deposu yöneten Cat Logistics 1986 yılında kurulmuş ve o yıldan beri hiçbir müşterisini kaybetmeden yılda ortalama %38 büyüyerek ABD’de ve Avrupa’da lojistik konusunda iyi tanınan bir şirketi olmuştur. 1999 yılı cirosunun %55 lik kısmını otomotiv sektöründeki başarılı tedarik zinciri yönetiminden elde eden Cat Logistics, ayrıca elektronik ve beyaz eşya ve diğer bir çok sektörde uyguladığı dağıtım deposu yönetimi ile katma değer yaratmaktadır. Borusan Lojistik çalışanları  Cat Logistics’den aldıkları eğitimlerin yanı sıra, birlikte yürütülen projelerle de know-how ve teknoloji transferi yapmaktadırlar.

Borusan Lojistik sektöründe önder olmayı hedeflemektedir. Bu amaçla bilgi birikimini değişik platformlarda hizmet alan, hizmet sağlayan, eğitim kuruluşları ve sektörel derneklerde paylaşmaktadır.  Borusan Lojistik ve yöneticileri olarak Utikad, UND, Marlim ve Council of Logistics Management organizasyonlarında aktif olarak yer almaktadır.

Hizmet kalitesinde ve çeşitliliğinde farklılık yaratarak, Türk pazarında entegre lojistik hizmeti veren kuruluşlar içerisinde en ön sırada yer almaktır.

MİSYONUMUZ

Müşterilerimize entegre lojistik hizmeti vererek, yüklendikleri işleri onların adına daha hızlı, ekonomik ve kaliteli olarak yerine getirip, katma değer yaratmaktır.

DEĞERLERİMİZ

Müşteri Odaklılık,
Zamanımızın büyük bir bölümünü müşterilerimizin ihtiyaçlarını öngörmek, onları karşılamak ve de müşteri sadakatini yükseltmek için harcarız.

Güvenilirlik,
Borusan dürüst, adil, güvenilir işlerini zamanında doğru ve iyi yapan bir kuruluştur.

Başarma Azmi
Yaptığımız her işte rakiplerimizden daha üstün bir performans göstermeyi hedefleriz.

Bireysel İnisiyatif Alma ve Sorumluluk
Bireyleri inisiyatif kullanmaya, kendilerini geliştirmeye ve ekip çalışmasına teşvik ederiz.

Topluma Katkı
Ülkemizin yaşam kalitesini yükseltecek toplumsal katkılarda bulunmak ilkemizdir.

0 Değerlendirme

Bu Şirketi Değerlendir (Değerlendirme Yok )

İş / Yaşam Dengesi
İletişim
Üst düzey yönetim
Kültür ve Değer
https://cvsorgula.com/wp-content/themes/noo-jobmonster/framework/functions/noo-captcha.php?code=b9e88

Borusan Lojistik has posted 13 jobs

Şirket Bilgileri
  • Toplam İlan 13 Jobs
  • Kategori Lojistik
  • Lokasyon İstanbul
  • Adres Gürsel Mahallesi Imrahor Caddesi No:29/A Kat:6 Kağıthane - Istanbul 34400 Istanbul / Türkiye
Connect with us
İletişim
https://cvsorgula.com/wp-content/themes/noo-jobmonster/framework/functions/noo-captcha.php?code=e6837