0212 909 39 16

Afyon Batı Özel Eğitim Hizmet İnş.Tah.Tic.Ltd.Şti 483 izlenme

(0)
Şirket Hakkında

Hakkımızda

Ülkemiz endustrisinin en onemli ihtiyacı olan nitelikli bireylerin yetiştirilmesi amacıyla Organize Sanayi Bolgelerinde “Özel Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri” kurulması, gelistirilmesi ve yaygınlaştırılması devletin öncelikli hedeflerini oluşturmaktadır.

2010 tarih ve 27642 sayılı resmi gazetede yayımlanan “İstihdam ve Mesleki eğitim ilişkisinin geliştirilmesi” eylem planında, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolde ve Milli Egˆitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Kanun ve Yönetmeliğinde açıklanıp teşvik edilmektedir.

Bu teşvik kapsamında Afyon Batı Özel Eğiitim Hizmetleri Limited Şirket’inin AOSB 4. Cad. 1. Sok. No:18 adresinde “Palalı Holding ve Batı Dersanesi” ortaklığı ile “AOSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Okulları” adı altında; ilimizin ve OSB’nin ihtiyacı olan nitelikli bireyler yetiştirecek bir eğitim kurumu açılmış olup 15 Eylül 2014 itibariyle eğitim öğretim hizmetine başlamıştır. Okulumuz 2. yılında gelen yoğun talep üzerine Organize Sanayi Bo¨lgesi 1. Cad. 13. Sok. No:2’deki adresinde kontenjanını 4 kat arttırarak yeni ve modern binasında 2015-2016 eğitim – öğretim yılına başlamıştır.

Okul, özel okul olmasına yani kolej eğitimi vermesine rağmen; VELI· HİÇBİR ÜCRET ÖDEMEYECEKTİR. Dersanede edindiğimiz eğitim öğretm tecrübelerimizi, yetişmis¸öğretmen kadrolarımızla ve okulumuzlabütünleştirerek öğrencilerimizin daha nitelikli yetişmelelerini ve sanayimize katılımını sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmelerini hedefledik. Okulda gerek fen-matematik ağırlıklı zorunlu derslerde gerekse seçmeli derslerde üniversite seçme sınavına yönelik hazırlık programları uygulanacaktır. Hafta sonları dersanede verilen programlar 4 yıllık eğitim öğretim süreci içerisinde hafta içine dağıtılarak hem veli mali ku¨lfetten kurtulacak hem de öğrencilerimizin haftasonları serbest hale getirilerek profesyonel yönlendirmelerle kendilerini kültürel alanda sanatsal ve kişisel gelişim alanlarında donanımlı insanlar olarak yetiştirmeleri sağlanacaktır.

Okul sanayi işbirliği ile 4 yıllık eğitim sonucunda doğrudan iş hayatına atılmak isteyen öğrencilerimiz günümüz teknolojisinde endüstrinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek yeterlilikte yetiştirilecek ve öğrencilerimizden başarılı olanlar alanlarına göre MÜHENDİSLİK FAKÜLTELERİNE öncelikli olarak gönderilecektir.

Kolejimiz öğrencileri diğer fakültelere giderken hiçbir puan ve hak kaybına uğramazken mühendislik fakültelerine giderken ek puan alabildikleri gibi sadece kendilerine özel üniversite kontenjanlarından faydalanabileceklerdir. Kolejimiz, mühendislik fakülteleri hedefi olan öğrencilerimize çok önemli avantajlar sunan bir eğitim kurumudur.

İlimiz ve OSB’nin genel ihtiyacı dikkate alınarak Gıda, Elektrik-Elektronik, Makine Teknolojisi ve Motorlu Araçlar alanları açılmıs¸ olup daha sonraki yıllarda ihtiyaç duyulan alanlar açılacaktır.

0 Değerlendirme

Bu Şirketi Değerlendir (Değerlendirme Yok )

İş / Yaşam Dengesi
İletişim
Üst düzey yönetim
Kültür ve Değer
https://cvsorgula.com/wp-content/themes/noo-jobmonster/framework/functions/noo-captcha.php?code=7446c

Afyon Batı Özel Eğitim Hizmet İnş.Tah.Tic.Ltd.Şti has posted 2 jobs

Şirket Bilgileri
  • Toplam İlan 2 Jobs
  • Kategori Eğitim
  • Lokasyon Afyon
  • Adres AFYONKARAHISAR OSB 4. CD. 1. SK. DIS KAPI NO:18 MERKEZ/AFYONKARAHISAR TURKIYE
Connect with us
İletişim
https://cvsorgula.com/wp-content/themes/noo-jobmonster/framework/functions/noo-captcha.php?code=ab059